top of page

czw., 16 wrz

|

Warszawa

Wystawa rzeźb Przemysława Lasaka

„Lasak jest twórcą szalenie oryginalnym, który z odwagą przekracza granice pojęć warsztatowych, jakie narzuca ceramika. Stworzył niepowtarzalny klimat z figur, które mimo, że są odlewami z własnego ciała czy też modela, nabierają jednak nowego życia." Prof. Adam Myjak

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wystawa rzeźb Przemysława Lasaka
Wystawa rzeźb Przemysława Lasaka

Czas i lokalizacja

16 wrz 2021, 19:00 CEST – 09 paź 2021, 15:00 CEST

Warszawa, Mokotowska 59, 00-542 Warszawa, Poland

O wydarzeniu

Urodził się w 1958 roku w Opolu. Ukończył wrocławską Akademię Sztuk Pięknych w pracowni Krystyny Cybińskiej w 1986 roku. Za najlepszy dyplom otrzymał nagrodę rektora oraz nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Po studiach został zatrudniony w macierzystej uczelni, od 2002 roku na stanowisku profesora zwyczajnego. Techniki wykorzystywane przez Przemysława Lasaka to ceramika i rzeźba oraz malarstwo olejne. Artysta jest autorem cykli ceramicznych składających się z naturalnej wielkości rzeźb przedstawiających ludzkie postacie.

Przemysław Lasak jest zdobywcą złotego medalu na 47 Międzynarodowym Konkursie Ceramiki Artystycznej w Faenzie w 1991 roku. Był także uczestnikiem międzynarodowych plenerów ceramicznych Porcelana inaczej w Wałbrzychu, plenerów malarskich w Kamionie, Szczyrku i Mikołowie.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page